8. Märts on Rahvusvaheline Naistepäev. Kas oled valmis?

 

Naistepäev ei ole liikuv püha, seda tähistatakse üle maailma igal aastal 8. märtsil. See on püha, mil tähistatakse naisi, nende saavutusi, õiguseid ja olulisust.

Naistepäeva sünnihetk pole ühiselt selge ning selle olulise päeva ajalugu on pikem, kui oskame arvata. Väga tihti tõmmatakse seos 1848. aasta reformidega USAs, kui naistele nõuti rohkem õiguseid ja vabadusi. Ametlik ettepanek naistepäeva tähistada kõlas 1909. aastal aktivist Theresa Malkieli poolt. Laiema tunnustuse saamiseks läks aga aega ning amelik Rahvusvaheline Naistepäev sai alguse 1975. aastal.

Päeva fookus on ajaga muutunud. Kui alguses pöörati tähelepanu töölisnaiste õigustele, siis hiljem hakati tähistama naiselikkust ja naiste ilu. Veidi veel ja püha võttis palju kommertslikuma ilme, kus esmatähtis oli vaid soovida „Ilusat naistepäeva!“. Nüüdseks on tühja soovi sisse tekkinud ka rohkem sisu. Pööratakse tähelepanu murekohtadele ja probleemidele. Alates 1996. aastast on ÜRO iga aasta andnud naistepäevale ka teema, millele sel konkreetsel aastal keskendutakse.

2024 teema: „DigitALL: innovaatilisus ja tehnoloogia soolise võrdsuse heaks“.

 

Traditsiooniliselt viiakse naistele sel päeval lilleõis või -kimp, et näidata nende ilu. Tähista sinagi naisi enda ümber ning üllata neid Kingikulleri kingitusega. Miks mitte valmistada üllatus tervele naiskollektiivile, märkamaks nende olulisust teie ettevõttes. Olgem sel aastal innovaatilised, lilled ei pea olema vaid traditsioonilisel kujul – meie lillemustriga märkmik on ideaalne kaaslane käekotis ja kontorilaual.

 

Ilusat kevadkuud ja tähistame kõik koos imelisi naisi meie ümber. Iga päev!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Top Navigation
Secondary Navigation
Social profiles

on teie ostukorvi lisatud

Vaata ostukorvi